Anna Wieczur reżyserka filmowa, teatralna, operowa, radiowa i telewizyjna

Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/pixeye/domains/wieczur.com/public_html/wp-content/themes/wieczurbluszcz/single.php on line 22

Przerażająca prawda o odbieranych dzieciach. Słuchowisko w Jedynce


W Teatrze Polskiego Radia przejmująca sztuka Marka Kochana pt. „Traktat o miłości” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. W roli głównej Monika Pikuła.

Zgodnie z obowiązującym w Niemczech od 1939 roku prawem, niemieckie urząd do spraw dzieci Libesamt ma status pierwszego rodzica. Jego opinia jest ważniejsza niż opinia biologicznych rodziców. Przerażająca prawda o odbieranych dzieciach w doskonałym słuchowisku Marka Kochana „Traktat o miłości”

Joanna Lipska (Monika Pikuła) jest młodą Polką mieszkającą w Niemczech. Przeniosła się tam ze swoją kilkuletnią córeczką Janeczką, mając nadzieję na lepsze życie. Po przyjeździe rozpoczyna studia, potem poznaje przystojnego i miłego Niemca Jurgena Krenza, za którego wychodzi za mąż. Jest szczęśliwa. Jednak z upływem czasu sprawy się komplikują: Jurgen traci pracę, zaczynają się kłótnie i w wyniku jednej z nich w życie Lipskiej wkracza Helga Hertz (Laura Samojłowicz), pracownica Liebesamtu (urzędu miłości), instytucji zajmującej się opieką nad dziećmi i młodzieżą.

Od tego momentu sprawy przybierają coraz bardziej dramatyczny obrót. Młoda kobieta i jej dziecko znajdują się w potrzasku. Czy uda im się wygrać z bezdusznym systemem? Czy znajomość mechanizmów jego działania coś zmieni? Czy jedynym sposobem na przeciwstawienie się systemowi jest opuszczenie go, tak jak to zrobił były pracownik Liebesamtu Thiel, bądź złamanie narzuconego przez ten system prawa?
Marek Kochan: „Traktat o miłości”

Reżyseria: Anna Wieczur–Bluszcz

Realizacja akustyczna: Maciej Kubera

Opracowanie muzyczne: Anna Wieczur–Bluszcz

Obsada:
Monika Pikuła – Lipska Joanna
Piotr Bajtlik – Jurgen Krenz
Laura Samojłowicz – Hertz
Joanna Jeżewska – Tłumaczka
Andrzej Blumenfeld – Sędzia/Policjant
Waldemar Barwiński – Thiel

  • Foto: Phawat/shutterstock.com

© Anna Wieczur