Anna Wieczur reżyserka filmowa, teatralna, operowa, radiowa i telewizyjna

Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/pixeye/domains/wieczur.com/public_html/wp-content/themes/wieczurbluszcz/single.php on line 22

„Tangibile: RadiOpera” w Dwójce


Anna Wieczur-Bluszcz o słuchowisku „Tangibile: RadiOpera”: to było dla mnie duże wyzwanie

– Przy tej realizacji największym wyzwaniem była dla mnie czujność i wrażliwość na sferę muzyczną, a także treść i sens tekstu Lidii Amejko – mówiła w Dwójce Anna Wieczur-Bluszcz, reżyserka słuchowiska „Tangibile: RadiOpera”.

Najnowsza produkcja Dwójki będzie miała premierę już w najbliższą sobotę (17.02) o godz. 19.00. Tekst słuchowiska „Tangibile: RadiOpera” napisała Lidia Amejko. – Jest on niezwykle muzyczny. Z jednej strony sama struktura słowna jest bardzo muzyczna, z drugiej – w słuchowisku tym występuje bardzo duża ilość muzyki. Stąd podtytuł „RadiOpera” jest jak najbardziej uzasadniony – tłumaczy Anna Wieczur-Bluszcz.

Słowo „tangibile”, czyli „dotykalne”, odnosi się z kolei do tkanin, które są bohaterami słuchowiska. – Myślę, że tkanini są pewnym symbolem i formą nas ludzi. Historie tkanin są metaforą tego, jaką my ludzie mamy swoją historię. Dlatego „dotykalne”, kiedy pomyślimy sobie o fakturze, materiale, to piękny pomysł autorki na to, żeby bardzo sensualnie pobawić się właśnie symbolem i metaforą – podkreśla reżyserka.

Jakie niezwykłe nazwy materiałów pojawiają się w słuchowisku „Tangibile: RadiOpera”? Jaki sposób na realizację tej produkcji znalazła Anna Wieczur-Bluszcz? O tym w nagraniu audycji.

https://www.polskieradio.pl/8/404/Artykul/2027743,Anna-WieczurBluszcz-o-sluchowisku-Tangibile-RadiOpera-to-bylo-dla-mnie-duze-wyzwanie

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Anna Wieczur-Bluszcz (reżyserka)

Data emisji: 14.02.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki

pg/jp

źródło: polskieradio.pl


© Anna Wieczur