Anna Wieczur reżyserka filmowa, teatralna, operowa, radiowa i telewizyjna

Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/pixeye/domains/wieczur.com/public_html/wp-content/themes/wieczurbluszcz/single.php on line 22

„Triatlon” na festiwalu R@port w Gdyni


Pora wyłożyć karty na stół. Teatr to niebezpieczna gra, w której stawką może być rola, sława, a nawet… życie.

Spektakl „Triatlon” uchyla drzwi do garderoby i pozwala zajrzeć za kulisy. To przedstawienie o ambicjach, rozczarowaniach i animozjach po obu stronach sceny. To także opowieść o rozterkach ludzi, którzy spotkali się w teatrze jako aktorzy i widzowie. Podglądana od kuchni sztuka niebezpiecznie oddala się od artystycznych ideałów, coraz bardziej przypominając sportową rywalizację albo pole bitwy. Tylko czy będą wygrani?

Przedstawienie składa się z trzech jednoaktówek rozgrywających się symultanicznie w pozascenicznych przestrzeniach teatru. Scenariusz „Triatlonu” powstał na bazie tekstów autorstwa finalistów czwartej edycji konkursu POLOWANIE NA MOTYLE dla młodych dramaturgów.

(…) gwiazda musicalu „Mamma Mia” w nielicznych chwilach odpoczynku od śpiewania ABBY, gra w kameralnym Teatrze Ochoty dla kilkunastu osób kapitalnie podpatrzoną sylwetkę znerwicowanej widzki, co przyszła do teatru niepewna, z kompleksami, ze złością na siebie, wyładowywaną w złości na świat, a zwłaszcza na potulnego partnera, który ją do teatru zaprosił. Jest w tej rólce (z miniatury Grzegorza Staszaka w widowisku „Triatlon”) finezja psychologiczna, mądrość, ciepła kpina i przeogromna empatia.  A między widowiskiem z Romy a drobiazgiem dla smakoszy z Ochoty mieści się w gruncie rzeczy cała niezwariowana komercyjnie wielkość polskiego teatru.

reżyseria Adam Nalepa / Anna Wieczur-Bluszcz / Igor Gorzkowski
scenariusz Beniamin Maria Bukowski / Grzegorz Staszak / Alicja Kobielarz
scenografia i kostiumy Magdalena Dąbrowska
koordynacja produkcji Olga Stefańska
asystenci reżyserów Alicja Kobielarz, Grzegorz Staszak
obsada Hanna Klepacka, Anna Maria Jarosik / Przemysław Bluszcz, Anna Sroka-Hryń / Maciej Cymorek, Janusz Nowicki

Żródło: teatrochoty.pl
Autor: Jacek Sieradzki

  • fot. Tomasz Słupski
  • fot. Tomasz Słupski
  • Warning: Attempt to read property "ID" on null in /usr/home/pixeye/domains/wieczur.com/public_html/wp-content/themes/wieczurbluszcz/functions.php on line 15 Warning: Attempt to read property "post_excerpt" on null in /usr/home/pixeye/domains/wieczur.com/public_html/wp-content/themes/wieczurbluszcz/functions.php on line 16 Warning: Attempt to read property "post_content" on null in /usr/home/pixeye/domains/wieczur.com/public_html/wp-content/themes/wieczurbluszcz/functions.php on line 17 Warning: Attempt to read property "ID" on null in /usr/home/pixeye/domains/wieczur.com/public_html/wp-content/themes/wieczurbluszcz/functions.php on line 18 Warning: Attempt to read property "guid" on null in /usr/home/pixeye/domains/wieczur.com/public_html/wp-content/themes/wieczurbluszcz/functions.php on line 19 Warning: Attempt to read property "post_title" on null in /usr/home/pixeye/domains/wieczur.com/public_html/wp-content/themes/wieczurbluszcz/functions.php on line 20
  • fot. Tomasz Słupski

© Anna Wieczur